Pořizujeme šatní skříň

Pokud jste se rozhodli pro pořízení šatní skříně, bude nutné odpovědět si na několik otázek, které vám pomohou vybrat nejen toho správného dodavatele, ale také skříň se správnými prvky.

Šatní skříň není levným kusem nábytku, a proto by špatný výběr zamrzel.

Jak velkou šatní skříň potřebuji?

Kolik věcí potřebuji do šatní skříně uskladnit? Rozroste se jejich počet v blízké době? Počítejte se vším a vyberte takovou velikost, které pohodlně pojme všechno potřebné oblečení.

Není nutné vybírat příliš velkou (vyšší cena), ale rozhodně se vyplatí pořídit raději větší, než menší. Jaký materiál mám vybrat? Šatní skříně se vyrábějí z mnoha materiálů. Nejčastějšími jsou laminové desky, které nabízejí kompromis mezi cenou a kvalitou. Jsou velice odolné a přitom cenově přijatelné.

K čemu bude skříň sloužit?

Správné vnitřní uspořádání skříně je také velmi důležité. Pro šatní skříně se vyrábí spousta doplňků, ale ne každý využije všechny z nich. Proto zvažte, co potřebujete. Věšák na bundy a kabáty je samozřejmost, stejně jako police na trička či mikiny. Ne každý ale využije například drátěné koše, kravatovníky a další volitelné doplňky.

Výběr dodavatele

Vyhlédli jste si nějakou z firem? Proč právě tahle? Podívejte se, zda nabízí kvalitní reference, zda jsou s ní lidé spokojení. Solidní společnost se na svých internetových stránkách nebojí zveřejnit fotky dosavadních prací tak, abyste si je mohli v klidu prohlédnout.

Doporučujeme vybrat více v úvahu připadajících firem a z nich pak vyselektovat jednu, které zakázku nakonec zadáte. Firem vyrábějících šatní skříně je spousta, konkurence je velká a tak je tu jistá pravděpodobnost, že se každá firma bude snažit odvést tu nejlepší práci. Zaškobrtnutí si nemohou dovolit.